O mně

Všechny zážitky jsou kapitoly našeho velkého dobrodružství, které si pamatujeme celý život.

Znáš ten adrenalin, když něco děláš poprvé? Já si živě vzpomínám na svůj první den v truhlářské škole v Ostravě. Byl to okamžik, kdy jsem se zamilovala do dřeva a od spolužáků získala přezdívku Hoblinka.

Ze školy jsem si odnesla nejen vášeň pro řemeslo, ale také našla svého budoucího manžela. Spolu jsme se vydali na dobrodružství do starého statku v jedné moravské vesnici, kde jsem založila své první řezbářství. Jmenovalo se “u Hoblinky” a vybudovala jsem ho od základů až po vzrostlý dub. Ale jak čas plynul, firma rostla a můj osobní život upadal. Nakonec jsem se s manželem i s firmou rozloučila.

Potřebovala jsem změnu a našla práci jako řidička v mezinárodní přepravě. Projezdila jsem Evropu a poznala svého nového partnera Vladimíra, který mě inspiroval k návratu k dřevu. Společně jsme založili řezbářství HV Creation.

S hledáním vhodných prostor to nebylo jednoduché. Po několika stěhováních a komplikacích jsme se usadili v malém domečku, kde prostory pro dílny nejsou tak velké jako dřív. Přesto jsme to nevzdali a přetvořili koncept našeho řezbářství.

Místo e-shopu vyrábíme dřevěné výrobky na zakázku, připravujeme online kurzy a rozšířili jsme naši pojízdnou dílnu WoodTruck, kterou můžeš potkat na kulturních akcích.

A teď to nejlepší – přetvořili jsme naše kurzy vyřezávání soch motorovou pilou a pořádáme je v dechberoucích krásách české a slovenské přírody.

Představ si ten zážitek – učíš se novým dovednostem a ještě si užiješ dovolenou v horách!

Věřím, že si náš nový koncept zamiluješ stejně jako my!

Zážitkové kurzy v přírodě

Nauč se vyřezávat sochy pomocí motorových pil a zároveň si užij skvělou atmosféru v krásách České a Slovenské přírody.

WoodTruck - dílna na kolech

Plánuješ uspořádat event? Pozvi si naši pojízdnou dílnu na svou kulturní akci. Přivezeme aktivity pro děti i dospělé.
Lenka Badis
Lenka Badisúčastnice kurzu
Read More
Řezba motorovou pilou. Byl to ten nejlepší zážitek za poslední roky. Splnila jsem si svůj sen. Prostředí Moravy je úžasné, hned bych tam bydlela 😁. Hanka s Vláďou jsou skvělí. Hanička je super holka a je moc šikovná 😉. Děkuji Lenka
Renata Staňková
Renata Staňkováúčastnice kurzu
Read More
Po víkendu v této řezbářské dílně jsem unavená a hlavně šťastná. Kurz jsem dostala k narozeninám a byl to jeden z nejlepších dárků co jsem mohla dostat. Nikdy jsem se dřevem nepracovala. Odnesla jsem si misku, růži, srdíčko a spoustu rad a nápadů. Atmosféra byla úžasná, Hanka byla ochotná se vším poradit a ukázat. Mohu jen doporučit.
Markéta Krejčová
Markéta Krejčováúčastnice kurzu
Read More
Řezbářský kurz s Hankou byl naprosto skvělý! Velmi milá, vstřícná a šikovná holčina. Se vším pomohla, poradila. S manželem si odnášíme nejen krásné ručně vyráběné předměty, které jsem myslela, že nemám šanci vyrobit, ale také zrelaxovanou a zklidněnou mysl. Tento kurz předčil naše očekávání a můžeme tímto Hanku jen doporučit! Děkujeme za inspiraci a společně strávený čas ❤👌🪵😊.
7
let v oboru
4
státy - Česko, Slovensko, Polsko, Rakousko
3
roky zkušeností jako lektorka
rozhovor-vlasta—hana-smejkalová_optimized

Rozhovor pro časopis Vlasta

Buď v obraze

Inspiruj se, uč se a využij exkluzivní nabídky!